Masáže s přidanou hodnotou

24.06.2018

Masáž je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších metod, jak udržovat fyzické i duševní zdraví na vysoké úrovni. Podporuje samoléčebné a ozdravné procesy, které jsou nám přirozené. Masážní techniky prováděné pravidelně jednou týdně podporují dobrou kondici a odolnost organismu. Pracuje se jak s tělem, tak s naší duší a energií. 

Již ve starověkých kulturách byla masáž přirozenou součástí každodenní péče o sebe i blízké. Patřila k pravidelné hygieně těla i mysli. Tělo i mysl jsou vzájemně propojeny. Adekvátní péče o obě složky těší a povznáší naši duši a přispívá ke zdravému životnímu stylu naplněnému radostí a dobrou fyzickou kondicí. Dobré psychické i fyzické rozpoložení nám umožní zvládat život s lehkostí a úsměvem na rtech. Jsme-li v harmonii se sebou, přirozeně vytváříme harmonii i kolem sebe a tím jsme prospěšní i druhým.

Lidský dotek js sám o sobě terapií. Pokud nás někdo pohladí, obejme či nám s účastí položí ruku na rameno, náš emoční systém okamžitě zareaguje pozitivně. Objeví se pocit klidu, bezpečí a cítíme lásku i podporu. Aktivuje se naše vnitřní síla a schopnost zvládat i nečekané a nepříjemné situace s lehkostí.

Masáž je vlastně terapie dotekem. Využívá se tak přirozeného působení lidského doteku na náš fyzický a duševní stav. Podle výsledku, kterého chceme dosáhnout, volíme masážní techniky. Chceme-li se uvolnit a relaxovat, vyhovují nám pomalé a jemnější techniky (relaxační masíž, Breussova masáž). Ty postupně propracovávají a uvolňují svalovou hmotu a tím i veškerý stres naschromážděný v zatuhlých místech.

Pokud ovšem potřebujeme stimulovat celé tělo či zvláštní partie, zvolíme rychlé a dúraznější techniky, které organismus nabudí k určitému výkonu (sportovní masáž).

Zvláštním typem jsou masáže dětí. Charakter je velmi individuální. Obecně jsou masáže kratší a systém hmatů je přizpůsoben křehčí konstituci i menší svalové hmotě. Svou roli hraje také to, že děti vydrží v klidovém stavu kratší dobu než dospělí.